Csatlakoztassa az 5VDC egyenáramú bemenetet egy külső 5V-os áramforráshoz. Ez fogja ellátni az eszközt árammal. Az áramforrás teljesítményének méretezése nagyban attól függ, hogy a rendszerbe mennyi eszköz lesz csatlakoztatva. A központi egység alap áramfelvétele 500 - 2000 mA körül van. Minden további expansion modulnak az áramfelvétele max. ~400 mA (hagyományos relé expansion modul esetében 2080 mA is lehet.) Tehát egy átlagos telepítéssel számolva, amiben 3 expansion modul van, és nincsenek hagyományos relék, ~3.2A lesz a max áramfelvétel, így egy 20W-os táp elegendő. Amennyiben az áramfelvétel nagyobb ennél, úgy a tápot és a kábelezést is ennek megfelelően kell méretezni, különben feszültségesés fordulhat elő.
Csatlakoztassa az I/O portokat. Minden I/O porthoz árnyékolt S/FTP kábel ajánlott, az interferencia csökkentésének minimalizálására. A rendszer csillagpontos kábelezésre van tervezve, azaz minden bemenet (pl. kapcsoló) és kimenet (pl. lámpa) kábelezése ide fut be. Ezáltal a rendszer el tudja dönteni, hogy milyen eseményre (pl gombnyomás) mi történjen (pl. lámpa felkapcsolása). Minden RJ45-ös port (B-típusú kötés esetén) alábbiak szerint van bekötve:
Barna: Ground
*a szabadon felhasználható eret a központi modul felnyitásával lehet bekötni, alábbi ábra szerint. A felső I/O portok headerből át kell vezetni egy kábelt az alsó bemenetekhez.
Csatlakoztassa a 230VAC bemenetet. Az eszköz működéséhez ennek a bemenetnek a csatlakoztatására nincs szükség. A központi egységben a relék az itt jövő áramot fogják kapcsolni a kimeneteken. Fontos, hogy a központi egységben szilárdtest relék vannak, amik csak 110VAC-250VAC váltóáramot, és maximum 2A áramot / port tudnak kapcsolni
Csatlakoztassa az Ethernet kábelt (internet). Ahhoz, hogy az eszköz csatlakozni tudjon az internetre, a routerbe ezt a kábelt kell bekötni.
Statikus IP kiosztása. A központi egységnek célszerű statikus IP-t adni. Ezt célszerű a router beállításaiban megtenni. A központi egységnek a hostneve alapértelmezetten: smartive-core